Shkarkohet trajneri i kombëtares Cristian Panucci

Kliko per me shume info

Nje dite pas deshtimit ne ndeshjen nga Turqise ne Shkoder, trajneri i kombetares Cristian Panucci eshte shkarkuar nga detyra.

Lajmin e beri me dije Federata Shqiptare e Futbollit e cila njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci.

Kliko per me shume info

E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës.

Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual”, thuhet ne deklarate.

Panucci nuk arriti te plotesonte dy vjet ne drejtimin e kombetares shqiptare pasi qe pas largimit te De Biasit, nuk menaxhoi dot skuadren dhe rezultatet e tij ishin negative qe ne fillim./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here