Largimi i Panuccit, italiani Edi Reja favorit për ta zëvendësuar

Pas shkarkimit te trajnerit Panucci, FSHF duket se ka nisur negociatat per gjetjen e nje trajneri te ri per kombetaren shqiptare.

Duket se kandidati kryesor edhe Edi Reja me te cilin Armando Duka eshte takuar poara se te shkarkojej Panucci.

Kliko per me shume info

Emri i Edi Rejës është i pari në listën e kreut të FSHF-së, Armand Duka, ndërsa 73-vjeçari italian ishte dje në shkallët e “Loro Boriçit” për të ndjekur nga afër takimin mes Shqipërisë dhe Turqisë.

Reja ka një karrierë mjaft të pasur si trajner, pasi ka drejtuar skuadra si Napoli, Atalanta e Lazio dhe duket se pikërisht Drejtori Sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare është sponsor i tij për stolin kuqezi.

loading...