“Panuçi, Panuçi vafanculo”, thirrje kundër trajnerit në stadium pas dështimit me Turqinë

Trajneri i kombetares shqiptare Kristian Paunci vazhdon te zhgenjeje. Jo vetem me formacionin e pare qe hedh ne fushen e lojes por edhe me menyren si reagon pasi shikon deshtimin e skuadres ne fushen e blerte.

Pas minutes se 60-të e ndeshjes, pas golit të dytë të Turqisë, tifozët shqiptarë kanë nisur koret ofenduese në drejtim të trajnerit Panuçi.

Kliko per me shume info

“Panuçi, Panuçi vafanculo” eshte dëgjuar kenga ne kor nga tribunat e “Loro Boriçit”. Turqia kryeson 2-0 dhe ky fakt duket se i ka mërzitur pa masë tifozët.

Shishe të shumta jane hedhur drejt turkut qe shenoi dolin, ndërsa Berisha dhe Hysaj e Xhaka ndërhynë për të qetësuar tifozërinë.

Pas pesimit te golit eshte goditur me një shishe edhe portieri kuqezi, Etrit Berisha, që gjithsesi eshte kthyer ne porte i zhgënjyer.

loading...