Aksion në gadishullin e Karaburunit: Arrestohen dy shtetas

Polica Kufitare, Delta Forcë dhe Drejtoria e Qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët, kanë kapur rreth 300 kg hashash në vendin e quajtur Gjiri Petruna në gadishullin e Karaburunit.

Ndërkohë nga kontrrolli i ushtruar në këtë gji ku u gjet edhe droga u kapën dhe arrestuan dy persona si të dyshuar si posedues droge.

Kliko per me shume info

Ata janë Elton Muço 40 vjeç si dhe Olsi Ylli 30 vjeç.

Ndërkohë sipas burimeve nga policia kufitare droga ishte e fshehur në këtë gji dhe priste për tu ngarkuar dhe më pas transportuar drejt Italisë.

loading...