Zbulohen kërpudhat e veçanta, kanë formën e njeriut

Jemi mësuar që kërpudhat t’i shohim në një formë të ngjashme me çadrën.

Por në një trotuar në Norfolk të Shteteve të Bashkuara disa persona janë çuditur pas zbulimit të këtyre kërpudhave.

Kliko per me shume info

Ato kanë formën e një njeriu, me kokë dhe gjymtyrë.

Zbulimi u bë nga Jonathan Revett dhe kërpudha tani është klasifikuar si një specie e re në botë.

loading...