Mesazhi i fortë i ministrit Lleshaj: Të maten mirë ata që…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë një mesazh të fortë për të gjitha ata që punojnë në portet e Shqipërisë.

“Porti i Durrësit është porta e Shqipërisë dhe e rajonit. Takimi i sotëm në Port me gjithë aktorët synonte vetëm një mesazh:

Kliko per me shume info

Kush punon në portën e Shqipërisë duhet të matet mirë me ligjet e saj. Asnjë hapësirë nuk mund të lihet për trafikun, kontrabandën dhe korrupsionin. Masa të shpejta dhe të shumta janë në proces”, shkruan Lleshaj.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u takua mëngjesin e së martës me autoritetet kryesore që operojnë në Portin e Durrësit.

loading...