Berisha: Policia përgatitet për përplasje te ‘Unaza e Re’

Pas njoftimeve se, policia, me urdhër politik, do të tentojë të mësyjë mbi banorët e Unazës së Re, që prej javësh protestojnë kundër projektit që prek banesat e tyre, ka ardhur edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Përmes një postimi në Facebook, ai i bën thirrje policisë të ndalë terrorin mbi banorët, të cilët i quan “heronjtë e Unazës së Re”.

Kliko per me shume info


“Ndal terrorit policor, raperzaljeve të narkopolicëve të Edvin Kristaq Urrejtjes dhe Vasalit të tij ndaj heronjve të Unazës së Re.Narko policia i ka rrethuar ata. Qënderstarët kanë bllokuar rrugën”, shkruan Berisha

loading...