PD kërkoi leje për 48 orë, zbulohet vendimi i policisë për protestën e opozitës

Kliko per me shume info

PD, LSI dhe partitë tjera opozitare mbajnë sot protestën e radhës ndërkohë që janë zbardhur detaje nga organizimi i këtij tubimi.

Bëhete ditur se Partia Demokratike ka kërkuar leje në polici duke njoftuar se protesta do të zgjasë 48 orë.

Kliko per me shume info

Por policia e shtetit nëpërmjet drejtorisë së Tiranë kanë vendosur të mos e plotësojnë këtë kërkesë të PD.

Kështu mësohet se policia ka dhënë leje për zhvillimin e protestës deri në 00.00 të mesnatës së shtunë.

Me shume se 45 persona jane arrestuar pas dy protestave te fundit te mbajtura nga opozita ne Tirane. /lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here