Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Horror ndaj besimtarëve

Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se kriminelet kryen krimin e tyre të tmerrshëm të udhëhequr nga urrejtja dhe racizmi ndëretnik dhe nderfetar.


“Duke denuar me ashpersine më të madhe ketë masakër horror, shpreh ngushellimet e mia familjeve te viktimave dhe autoriteteve te vendit, si dhe uroj sherim te shpejte te plagosurve’- thotë ndër të tjera Berisha.

Ja postimi i plotë i Berishës në faqen e tij ne facebook:

loading...

Rekomandojme

Një akt barbar terrorist ndaj besimtareve muslimane ne Zelanden e Re!

Te dashur miq, një akt barbar terrorist u krye sot nga terroriste, raciste primitive ndaj besimtareve muslimane qe faleshin ne xhamite e tyre ne Zelanden e Re.

Ne kete masakar barbaret vrane 49 qytetare te pafajshem dhe plagosen 40 te tjere. Kriminelet kryen krimin e tyre te tmerrshem te udhehequr nga urrejtja dhe racizmi nderetnik dhe nderfetar.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete masakër horror, shpreh ngushellimet e mia familjeve te viktimave dhe autoriteteve te vendit, si dhe uroj sherim te shpejte te plagosurve.

Uroj gjithashtu qe autoret e ketij akti shokues, shtazor te marrin ndeshkimin e merituar me te rrepte ligjor. sb

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet