Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Provokacja, Turqia sjell nëndetësen me emrin Camëri, Greqia nuk ndjehet

Shpesh e kemi parë Turqinë të mbajë qëndrime ekstreme dhe të ashpra sa herë që Shqipëria ngre cështjen e Camerisë.

loading...

Rekomandojme

Presidenti aktual i Greqisë kohët e fundit i ka colësuar camët si kriminelë por gazetari Arben Llalla ka sjellë në vëmendje një fakt interesant: Athina po hesht ndaj faktit se Turqia ka sjellë në Durrës një nëndetëse me emrin e Camerisë.

Postimi i Llallës:
Nëndetësja truke me emrin PREVEZA-Çamëri. Çështja është përse Greqia nuk ankohet që emrin PREVEZA e mban nëndetësja e Turqisë?

Nuk ja mban shtet i madh Turqia, ndërsa kur shqiptarët bëjnë shqiponjën dhe përdorin termet Prevezë, Arta, Paramithi, Çamëria bërtet e çirret, kërcënon me Veto të BE.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet