Policia e Shtetit i refuzon lejen PD-së për protestën

Kliko per me shume info

Një ditë para protestës së opozitës, Policia e Shtetit ka refuzuar të japë lejen për zhvillimin e saj.

Njoftohet se policia i ka refuzuar selisë blu lejen për protestën që pritet të mbahet nesër, po me të njëjtat argumenta si për protestën e 16 shkurtit përpara Kryeministrisë.

Kliko per me shume info

Opozita e bashkuar u ka bërë thirrje gjithë qytetarëve ti bashkohen protestës, si përgjigje ndaj dhunës, vjedhjes dhe varfërisë në të cilën qeveria ka futur vendin, ndërsa nuk kanë munguar deklaratat për rrëzimin e kryeministrit Rama.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here