Nëse vuani nga depresioni, mos e ndani këtë erëz nga tavolina

Kliko per me shume info

Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit.

Kliko per me shume info

Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lartë, është vënë re se ka shumë pak raste të kancerit në zorrë mes popullsisë.

Një studim amerikan doli në përfundimin se kurkumini i shafranit mund të ndihmojë në ngadalësimin e progresit të kancerit të gjirit te minjtë.

Studime të tjera kanë gjetur se mund të ndihmojë në shkatërrimin e pllakave që formohen në tru dhe që lidhen me Alzajmerin.

Kohët e fundit, një studim shkencor britanik, tregoi se një lugë çaji shafran në ditë ndihmon në mbajtjen larg të kancerit, depresionit dhe alergjive.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here