Ja çfarë u ndodh policëve që janë mbipeshë

Kliko per me shume info

Policët që janë mbipeshë janë dërguar në një kamp të veçantë për tu dobësuar.

Sipas policisë në Pak Chong programi u shpall i suksesshëm. Të gjithë policët mbipeshë në mbarë vendin po dërgohen në Central Police Training Center ku mbajnë një dietë strikte dy javore dhe stërviten për tu dobësuar.

Kliko per me shume info


“Ka shumë probleme kur je i shëndoshë. Punon ngadalë dhe ecën ngadalë. Kjo është e papranueshme për një oficer policie të ngarkuar për arrestimin e kriminelëve.

Ata duhet të jenë të shkathët dhe të lëvizin shpejt,”-tha Sornpetch Chantarak, zbatues i programit të ri dietik.

Sornpetch tha se policët që peshonin 80 kg shkuan në 60 kg.

Stacionet e policisë në mbarë vendin do përzgjedhin 2 ose 3 oficerë të shëndoshë për të marrë pjesë në program në të njëjtën kohë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here