Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjobë për njerëzit që nuk lahen, njihuni me vendimin

Shumë njerëz janë ankuar në Rumani, pasi në autobusa vjen erë e keqe, nga njerëzit e veshur me rroba të pista.

loading...

Rekomandojme

Kështu, ankesat e njerëzve u morën parasysh u vendos një ligj i ri, sipas të cilit, të gjithë personat që veshin rroba të pista, tashmë do paguajnë gjobë nga 21 deri në 42 euro.


Ndërsa, Kryebashkiaku i qytetit të Kluzit, deklaroi se kjo është thjesht një përpjekje për të reduktuar të alkoolizuarit dhe njerëzit që nuk lahen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet