Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme

Kliko per me shume info

Kreu i Partisë Demokratike Luzim Basha po zhvillon një takim me perfaqësues të artit

Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza.

Kliko per me shume info


Beteja jonë është që qeveritë të mos merren peng.

Basha tha se, qytetarët ju përgjigjen thirrjes për protesta.

Elita e vendit duhet të japë kontributn e saj në këtë krizë që po kalon vendi.

Djegja e mandateve ishte nje përgjigje e opozitës ndaj thirrjes së qytetarëve.

“Aleanca për mbrojtjen e Teatrit është një kauzë e drejtë dhe shembull frymëzues. Kriza politike kërkon një zgjidhje akute. Duhet qeveri tranzitore pa Ramën kryeministër dhe zgjedhje të përkohshme për daljen nga kjo krizë”- tha Basha.

“Parlamenti, pushteti të jenë produkt i votës së lirë, dhe me procesin e qeverisjes të jenë nën kontroll për të mos u kapur nga interesa kriminale. Diskutimi nuk ndodh në eter, ndodh në mes të kësaj krize të thellë, ku qytetarët i janë përgjigjur thirrjes për protesta, për t’i dhënë fund cdo iluzioni e deluzioni të një regjimi që duhet të marrë fund e duhet t’i hapë rrugën një procesi llogaridhënie për të gjithë ata që asgjësuan procesin zgjedhor dhe shkaktuan këtë krizë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here