Kosova pritet të shpallë ‘non grata’ gazetarin britanik

Kliko per me shume info

Gazetari britanik Graham Phillips sot pritet të shpallet person i padëshirueshëm (non grata) në Kosovë. Vendimi për Graham Phillips është dhënë nga ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli, të cilin ia ka përcjellë Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës.

Burime brenda Ministrisë së Brendshme për klankosova.tv bëjnë të ditur se vendimi për ta shpallë “persona non-grata” britanikun sot pritet që të futet

Kliko per me shume info

Phillips ka prodhuar të paktën 10 materiale kundër shtetit të ri të cilat i ka hedh në YouTube. Të gjitha i ka realizuar para lapidarëve të UÇK-së dhe simboleve e vendeve të tjera që identifikojnë luftën, lirinë dhe pavarësinë e Kosovë

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here