Dy motrat shqiptare shuhen në aksident në Gjermani

Kliko per me shume info

Gjermania sot është goditur nga një ak.sident i rëndë.

Ngjarja qe ndodhi te dielen në Gjermani mori jetën e dy femrave kosovare.

Kliko per me shume info

Sipas burimeve të Indeksonline viktimat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër.

H.Sh dhe F.Sh, emra të njohur për redaksinë humbën jetën në aksidentin që ndodhi ndërmjet ‘Graben-Neudorf dhe Nochstetten’ të Gjermanisë, pasditen e sotme.

Dy motrat mesohet se janë me origjinë nga Gjakova. Në raportimin e mediave vendase per aksiderntin u tha se përpos viktimave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë.

Veturat e përfshira në këtë aksident ishin një Mercedes dhe një Opel, të cilat edhe u përplasën njëra me tjetrën.

Në rrezik për jetë si pasojë e këtij aksidenti është edhe shoferi 51 vjeçar i veturës ‘Opel’.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here