Incidente në Mynih, tifozët bavarezë përleshen me shkelma me rivalët

Kliko per me shume info

Incidente kane ndodhur para fillimit të takimit mes Bajernit dhe Volfsburgut, që përfundoi me fitoren e thellë 6-0 të të zotëve të shtëpisë, teksa dy grupe rivalësh prej dhjetëra anëtarësh, përleshen mes tyre në rrugët e Mynihut.

Tifozët e Bajernit (në video majtas), kanë sulmuar ata të Volfsburgut (djathtas) dhe sherri masiv është filmuar nga një banor i zonës.

Kliko per me shume info

Grushtet e shkelmat kanë qenë të panumërta, ndërsa duket se më keq e kanë pësuar tifozët miq nga Volfsburgu.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here