Terror tatimor mbi farmacitë/ Biznesmeni: Kemi falimentuar

Kliko per me shume info

Me anë të një postimi të publikuar në Facebook, ku citon mesazhin e një qytetari, ish kryeministri Sali Berisha rrëfen terrorin që po ushtrohet mbi bizneset e farmacive.

Sipas denoncuesit, një taskë-forcë e ngritur nga drejtoresha e kontrollit të barnave, Narvina Sinani, nën bekimin e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, po ushtron presion mbi farmacitë.

Kliko per me shume info


Postimi i plotë i Berishës:

Terror tatimor mbi biznesin e farmacive!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital

Dr Berisha te lutem publikoje,Narvina Sinani drejtoresha aktuale e kontrollit te barnave e sjell per te kryer punet e Ndrikulles ogerta manastriliu ka nxjerr perseri task forcen e 2 duke renduar biznesin farmaceutik plot 8 vete ne subjekt na vine dhe na kane shkaterruar me gjoba per receten e mjekut qe seshte faji jon ne fund te fundit .jemi farmacis nga berati dhe kemi falimentuar dhe do largohemi jashte shtetit.ju lutem denonconi narvina sinani favorizon skadencat me oligarket e barnave,kaosit ,dhunen ndaj bizneseve private.po na shkaterron sistemin farmaceutik pasi ngopi popullin me skadencA tek nene tereza

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here