Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

S`ka treg, fermerët derdhin produktet në rrugën Korcë-Bilisht

Fermerët e Devollit kanë dalë në protestë, duke bllokuar aksin nacional Korçë-Bilisht, në afërsi fshatit Progër.

Ata protestojnë dhe ankohen për mungesën e tregut për prodhimet e tyre bujqësore.

Bllokimi i rrugës nga ana e fermerëve ka shkaktuar trafik për automjetet.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet