Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjendet në Zvicër thesari më i madh i arit të Europës

Rezervat më të mëdha të arit dhe valutave të huaja në Evropë gjenden në Zvicër.

Ky fakt u konfirmua nga Agjencia Qendrore e Inteligjencës Amerikane.

Në hartën e publikuar, rezervat e arit dhe të këmbimit valutor në Zvicër arrijnë në 679.3 miliardë dollarë.

Në vendin e dytë është Rusia e ndjekur nga Gjermania.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet