Sërish protestë e dhunshme? Kjo është lëvizja e radhës e Lulzim Bashës

0

Pasi deklaroi mbylljen e protestës për të paralajmëruar për një tjetër të enjten, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur sot kolegjin e kryetarëve të degëve.

Mesohet se mbledhja e kolegjit të kryetarëve po bëhet për t’u përgatitur për një tjetër protestë para parlamentit me përmasa të njëjta me të sotmen.

Kliko per me shume info

Kjo mbledhje është zhvilluar sot në orën 19:00 për të shprehur vullnetin e ‘shumicës kundër qeverisë dhe kryeminsitrit ilegjitim’.

Kujtojmë se protesta e ditës së sotme u shoqërua me tensione mes protestuesve dhe policisë ndërsa kjo e fundit përdori edhe gazlotsjellës për të larguar protestuesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.