Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia rrethon kryeministrinë, ja kush është oficeri që udhëheq aksionin

Policia e shtetit ka rrethyar kryeministrinë pak minuta para protestës së opozitës në bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Forcat RENEA kanë hyrë brenda kryeministrisë ku në tarracë janë vendosur snajperët.

Pas kryeninistrisë ndërkaq ka efektiva të shumtë të FNSH dhe reparteve të tjera të policisë.

Vendosjen taktike të efektivave të policisë së shtetit e ka bërë Sokol Bizhga, një nga krerët e hetimit në policinë e shtetit.

Ai eshte pare qe ne oret e para te mengjesit teksa ben ndarjen e efektivave sipas reparteve dhe detyrave qe kane duke percjelle personalisht oficeret e RENEA-s qe hyjne ne kryeministri si dhe duke u dhene porosite e rastit.

Nje tjeter fakt eshte se policia ka rrethuar kryeministrine pasi ne disa ane te godines se qeverise jane vendosur edhe siperfaqe rrethimi me tela. /lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet