Rama flet për protestën e 16 shkurtit: Kam vetëm një shqetësim…

Kliko per me shume info

Katër ditë para protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë nga Lezha tubimin që do të mbahet më 16 shkurt.


Teksa mori pjesë në takimin “Bashkia që duam”, një qytetar i përmendi Ramës protestën, duke i thënë që të mos kishte frikë nga ajo pasi “qeni që leh, nuk të ha”.
Kreu i qeverisë është përgjigjur se ai ka vetëm një shqetësim, i cili qëndron tek njerëzit që i besojnë opozitës.

Kliko per me shume info

REPLIKAT
Qytetari: Mos ki frikë në datën 16.

Rama: Unë, joo!

Qytetari: Qeni që leh nuk të ha.

Rama: Mos ki merak fare, unë kam vetëm një shqetësim, jam realisht i shqetësuar për ata që i besojnë akoma këtyre realisht. Prindër, burra, gra, hiqi ata të baskisë, se do çohet bashkia Lezhë komplet, apo bashkia Shkodër me Voltanën etj. Por realisht ka njerëz që sëkëlldisen dhe shkojnë pas tij.

loading...

1 COMMENT

  1. Po kur i çove Ti ne Tirane me 21Janar per IM qe sot e bere president pse ne te mos vime ne Tirane per kete palo qeverisje qe ke Ti.Thefsh qafen!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here