Nis java e akullt, priten temperatura minus 10°C netëve

Moti gjatë javës që sapo hyri, sipas Meteoalb:

E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.

Kliko per me shume info


E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje.

E mërkura dhe deri në fundjavë, sjellin mot të kthjellët por shumë të ftohtë; temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën zero ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.

loading...