Arta Dade sulmon keq Ramën: Nëse bëhet mocion në Kuvend ai se fiton

Kryeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte miratuar projektvendimi per proceduren paraprake per perzgjedhjen e Inspektorit te Pergjithshem te Bankes se Shqiperise/r/n/r/nPrime Minister, Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

E ftuar përballë gazetarit Ilir Babaramo në Report Tv, ish deputetja socialiste Arta Dade thotë se Edi Rama do ta humbiste një mocion besimi në Kuvend. Sipas saj, grupi parlamentar i PS do votonte për largimin e tij nga qeveria.

Ish-deputetja socialiste tha se ajo shkëmben vazhdimisht SMS me ish-kolegët e saj në Kuvend dhe këtë mendim ndajnë edhe ata por kanë preferuar të heshtin.

Kliko per me shume info

“Nëse do ketë një votim të fshehtë në Kuvend. Një mocion dhe votimi të jetë i fshehtë, Rama nuk e fiton grupin parlamentar. Kam marrë shumë mesazhe dhe mendojnë shumë si puna ime, por nuk kanë kurajo. Opozita e tanishme nuk besoj se vërtetë e dëmton Ramën, por e kanë forcuar sepse kanë qenë inekzistentë”, tha ish-deputetja socialiste, Arta Dade.

Arta Dade, një zë i fortë i socialistëve por edhe ish Ministre e Jashtme, prej disa kohësh ka dalë publikisht kundër vendimeve të kryeministrit Edi Rama. Sipas saj, ky i fundit po i shërben një grup njerëzish pranë tij dhe jo PS-së.

loading...