Kolegu abuzoi me minorenen, polici shpërthen në lot gjatë protestës

Kliko per me shume info

Është mbajtur protesta në Drenas të Kosovës, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një mësimdhënës dhe një zyrtar i policisë.

Gjatë kësaj proteste, një polic është parë teksa i rridhnin lotët, më pas protestuesit në shenjë përkrahjeje kanë filluar ta përqafonine  me këtë rast ata brohorisnin se ‘Policia është e jona’.

Kliko per me shume info

Ndërsa më parë protestuesit kërkuan që si shenjë revolte ndaj policit të dyshuar, policët të hedhin një hap mbrapa, gjoja si formë kundërshtimi ndaj këtij akti.

Por protestuesit dhe organizatorët e arsyetuan këtë  mosreagim të policisë, ani pse bashkëndjejnë me ta.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here