Studentët letër ambasadës së SHBA: Po na kërcënojnë dhe intimidojnë

0

Sot në ditën e dytë të ngujimit të studentëve në Fakultetet e Ekonomisë dhe në atë të Juridikut nuk kanë munguar përplasjet fizike me policinë dhe studentët.

Studentët kanë deklaruar nga ana tjetër se ndaj tyre ka patur edhe kërcënimet në forma të ndryshme, apo presionet për të ndërprerë protestën që vijon prej 36 ditësh.

Kliko per me shume info

Në këto kushte, studentët kanë përgatitur një letër drejtuar ambasadës amerikane, ku i kërkohet angazhim dhe mbështetje urgjente me qëllim që askush të mos e pengojë protestën e tyre.

Letra është publikuar paraprakisht nga studenti i sociologjisë Klajdi Bello në rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.