Shqipëria nën dëbor e acar, ja çfarë ndodh me kohën në fundjavë

0

Neser vijojnë reshjet e shiut në bregdet zonat e ulëta por dëborë në zonat malore në 100 m mbi nivel deti në Veri por mbi 400 m në Qender dhe Jug.

Pjesa e dytë e ditës pakëson NDJESHEM reshjet në gjithë vendin megjithese dëbora zbret në 200-300m mbi nivel deti.

Kliko per me shume info

E premtja PERMIRESON më tej kushtet e motit por do te kete vranësira të shpeshta dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Fundjava sjell kryesisht mot te kthjellet por ftohte.

Temperaturat e ajrit edhe neser rriten lehtë në mëngjes duke shënuar -5°C në zonat malore por nga 2 ne 4°C në zonat e Ultësirës.

 Po ashtu, neser mesdita sjell rritje me 2°C kur pritet MAX 10-11°C. DITA e premte ul sërisht me 3°C temperaturat e mëngjesit duke ulur MIN në -5°C ndersa e premtja në mesditë sjell rënie të lehtë të temperaturash.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.