Rama habit me deklaratën: Djali im ngeli pa universitet se nuk kishte mik

0

Kreu i qeverisë, Edi Rama tha se edhe sikur të jetë djali i tij nëse nuk ka rezultatet e duhura nuk mund të fitojë shkollën para një studenti më të mirë.

Rama tregoi një detaj për djalin e tij Gregori. “Ai djali im i vërteti s’kapi Universitet se s’kishte mik, dhe bëri 1 vit punë,” tha Rama.

Kliko per me shume info

“Nuk ka më si e ke emrin, kush je. Por shihen rezultatet se gara është e pastër. Vërtet arsimi i lartë ka shumë probleme, edhe Shqipëria ka probleme por nuk mund ta krahasojmë me 5 vite më përpara. Këtu kemi shumë për të bërë. Ju shkonte në mend dita që në universitet të hyhej sipas radhës së meritës. Edhe një djalë në Tepelenë nëse i ka notat më të mir,” u shpreh mes të tjerash Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.