Pas transferimit në Milan, Paqueta ka disa fjalë për tifozët e skuadrës

0

Lojtari që tifozët e Milan e kanë pritur me padurim, Lucas Paqueta, sot ka thënë disa fjalë për ta.

Braziliani ka shprehur dëshirën e tij për të ndihmuar skuadrën e Milan që të fitojë trofe.

Kliko per me shume info

Ai e ka prezantuar vetën tek tifozët e Milan me anë të një video mesazhi.

“Përshëndetje të gjithë tifozëve, jam Lucas Paqueta dhe jam një mesfushor” ka thënë i riu brazilian.

“Jam këtu për të ndihmuar Milanin që të kthehet në rrugën e fitoreve dhe të fitojmë trofe të rëndësishëm, me qëllimin që t’iu bëjmë juve të lumtur” ka thënë tutje ai.

“Përqafime dhe “FORZA MILAN” ka thënë në fund Paqueta.

Lucas Paqueta u transferua nga Flamengo tek Milan për shumën e 45 milionë eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.