Ministri i Ramës, rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Cakaj

0

Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre politike, sic është i Genti Cakaj nga Kosova i propozuar për ministër të Jashtëm.

Meta nuk e ka dekretuar kandidaturën e tij, teksa sot shkruante në Facebook:

Kliko per me shume info

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkoll, ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor.

Rrjeti ka shpërthyer në meme për këtë situatë, ku bie në sy se ka edhe nga memet iroike për vetë moshën e ministrit të propozuar 28-vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.