Meta nuk dekretoi Cakajn, Haradinaj: Shqipërinë e dua pa kushte!

1

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm.

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentua një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj.

Kliko per me shume info

Kujtojmë se dje Meta refuzoi dekretimin e Cakajt, me pretendimin se nuk i plotëson të gjitha kushtet për të qenë në postin e ministrit. Presidenti dha si arsyetim mungesën e përvojës si dhe i quajti të rrezikshme dhe destruktive deklaratat e Cakajt pro korrigjimit të kufijve të Kosovës.

1 COMMENT

  1. rama po na i ben si enveri qe ja dha kosoven serbit ;;;edhe rama per nteresat e veta peronale po na ben piselliqe ;;merci dhe bravo hajradinaj ramush ;;;; ;;shqiptaret dueht te jen gjithmone te bashkuar jo si rama dhe ky pionieri qe rama donte ta bente minister ;;;;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.