Izolohen dhjetra banorë nga bora në zonën e Mokrës, kërkojnë ndërhyrje urgjente

0

Prej disa ditësh zona e Mokrës është e izoluar nga bora. Dhjetra banorë qendrojnë të bllokuar për shkak të trashësisë së borës mbi 90 cm.

Banorët kërkojne ndihmë dhe ndërhyrje nga shteti.


Prej ditësh ata jetojnë në terr dhe rrugë të bllokuara. Ndërsa mungesa e ilaçeve është shqetësimi i tyre jetësor për shkak edhe të problemeve shëndetësore.
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.