Gjykata merr vendimin: Ja sa u dënua Alban Hoxha

0

Dy muaj më parë portieri i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare, Alban Hoxha u arrestua nga policia pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Hoxha u shpall fajtor për veprën penale të “drejtimit të automjetit në gjendje të parregullt”. “Panoramasport.al” ka mësuar se portieri është dënuar me 3 muaj burgim nga Gjykata e Tiranës.

Kliko per me shume info

Por ky dënim do të konvertohet në 80 orë punë të detyruar në favor të bashkisë së Tiranës.

Portieri e cilësoi ngjarjen e ndodhur dy muaj më parë si gabim dhe pranoi se do të donte të linte gjithçka pas menjëherë. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.