Gjuetari bën gabimin e jetës, i merr jetën të birit në vend të drerit

0

Një gjuetar nga Rusia qëlloi për vdekje djalin e tij 18-vjeçar, të cilin e ngatërroi me një dre.

Në një shkretëtirë me dëborë, prej larg ai mendoi se pa një dre dhe e shënjestroi armën drejt tij.

Kliko per me shume info

Iu afrua për të parë nëse kishte qëlluar ndonjë kashtë dhe u trondit kur pa të shtrirë djalin e tij.

18-vjeçari ndërroi menjëherë jetë. Babai është dërguar në burg për vrasjen për shkak të neglizhencës dhe mund të dënohen me të paktën 2 vite burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.