E FUNDIT/ Meta sulmon dhe zbulon planin e errët të Ramës: Do të ndryshojë kufijtë…

0

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar sërish sot në lidhje me ccështjen e ministrit të Jashtëm.

Me një status në Facebook, Meta shkruan se ministria nuk mund të jetë një autoshkollë ku ustai kërkon ‘gjeniun’.

Kliko per me shume info

Reagimi i plotë i presidentit Ilir Meta:

Sot, në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkollë, ku ustai i madh kërkon të mësojë ‘gjeniun’ si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor.

Partia Socialiste ka kapacitete të jashtëzakonshme në fushën e politikës së jashtme dhe Shqipëria ka shumë diplomatë të sprovuar, të cilët mund të vendosen në drejtimin e politikës sonë të jashtme, pa kaluar nga autoshkolla, e ndryshimit të kufijve në gjithë Ballkanin Perëndimor.

Shqipëria do jetë gjithmonë faktor paqe e stabiliteti në rajon.

Shqipëria do ketë një lidership të besueshëm edhe në kryesimin e OSBE-së.

SHQIPËRIA E PARA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.