Durrës, autorët që morën 10 mijë euro ishin të veshur si policë

0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot banorët e lagjes 14 në Shkozet të Durrësit teksa tre persona të veshur me uniformë policie i zunë pritë një biznesmeni dhe më pas i grabitën me armë 10 mijë euro.

Ngjarja ka ndodhur pak më parë, ndërsa personat e maskuar kishin vënë nën gjurmim biznesmenin gjatë kohës që kishte dalë për kafe me djalin.

Kliko per me shume info

Para se të hynin brenda shtëpisë, tre personat i kanë zënë prit biznesmenit tek porta e banesës dhe më pas kanë hyrë në ambientet e shtëpisë duke lidhur familjarët.

Pasi arritën të merrnin sasinë e parave, të maskuar dhe të veshur me uniforma policore, tre grabitësit kanë marrë me vete për disa kilometra edhe djalin e familjes, por më pas e kanë lënë të lirë duke ia mbathur në drejtim të paditur.

Arratisja e tyre është ndihmuar edhe nga errësira, ndërkohë hetimet vijojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve, të cilët terrorizuan të gjithë familjarët e biznesmenit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.