Djali i Sorosit vjen në Shqipëri, miku i Ramës viziton bunkerin e Enver Hoxhës

0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njihet për lidhjet e tij me filantropin hungarezo – amerikan George Soros.
Ndërsa vitet e fundit gjatë qeverisjes së Ramës, në Shqipëri ka ardhur disa herë djali i filantropit George Soros, Alexandri.

Vizita e fundit e tij në Tiranë është bërë ditët e para të vitit të ri, ndërsa ai vetë ka ndarë foto nga vizita në në Bunk’Art 1, ish-bunkerin antiatomik të Diktaturës që ndodhet pranë teleferikut në Dajt.

Kliko per me shume info

“Vizita ime në një nga muzeumet më magjepsëse që unë kam qenë. Një vend që gjithkush që interesohet për artin dhe historinë duhet ta shohë” , shkruan Alexander Soros.

Ndërsa “interesant” është fakti se postim është rishpërndarë më pas edhe nga kreu i bashkisë Tiranë, Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.