Bilanc i tmerrshëm në Paris pas shpërthimit

0

Ka sjellë një bilanc tragjik shpërthimi gjatë mëngjesit të sotëm në Paris, i cili hodhi në herë një bllok të tërë lagjeje.

Mësohet se deri më tani janë katër të vdekur dhe dhjetra të plagosur, 12 janë në gjendje të rendë.

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshëm Christophe Castaner tha se katër vetë vdiqën në shpërthimin, duke përfshirë dy zjarrfikës qe humben jeten ne lufte me flaket.

Pas vizitës në vendngjarje, ai e përshkroi “ngjarjen si shokuese” duke parë dëmin dhe tha se rreth 200 zjarrfikës dhe policia ishin të përfshirë në operacion.

Fotot e ndara në mediat sociale treguan shtrirjen e madhe të shpërthimit, i cili duket se ka shkatërruar katin e parë të një ndërtese.

Banoret jane evakuauar dhe te tjere jane keshilluar te shmangin zonën ndërsa ekipet kane nderhyre ne vend per te ndihmuar banoret.

Shkaku i shpërthimit ende nuk dihet, megjithatë ka raporte se kjo ishte për shkak të rrjedhjes së gazit në një furrë buke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.