3 ditë të ngujuar! Studentët u dërgojnë ushqimeve moshatarëve protestues

0

 Për të tretën ditë radhazi, studentët e Juridikur e kanë gdhirë të ngujuar brenda fakultetit.

Mësohet se me studentët janë solidarizuar bashkëmoshatarë të tyre, që i kanë dërguar gjatë nates ushqime.

Kliko per me shume info

Prej 3 ditësh studentët e disa fakulteteve në Tiranë, mes tyre ata të Ekonomikut, Juridikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës, janë ngujuar brenda fakulteteve të tyre, ndërsa kërkojnë plotësimin e 9 kërkesave.

Ata kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestave nëse kërkesat nuk plotësohen deri nesër. /Lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.