Zv.kryeministrit kroat i dalin në publik fotot tronditëse

Zv.Kryeministri kroat, Tomislav Tolusiç është përfshirë në një skandal, duke u fotografuar me prostituta dhe drogë.

Gazeta kroate ‘Nacional’ i ka kushtuar zv.kryeminsitrit të qeverisë kroate një shkrim lidhur me përfshirjen e tij në trafik droge dhe festime me prostituta.

Kliko per me shume info

Agjencia e Inteligjencës dhe Sigurisë Kroate e konfirmon vendndodhjen e dhomës së hotelit, e cila gjendet në Serbi.

Autoritetet kroate kanë nisur hetimin mbi fotot e publikuara në gazetën ‘Nacional’ dhe personave, ndërsa ka qenë dhe vetë Toluciç që ka reaguar mbi këtë ngjarje.

“Jam i sigurt se kush ndodhet pas gjithë kësaj, është thjesht një përpjekje për të më diskredituar, por kjo e tejkalon çdo paramendim”, tha ai.

loading...