Turqia provokon Greqinë, dy avionë turq në ishujt grek

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë tensionuar akoma më shumë këtë të premte.

Mediat greke raportojnë se dy avionë turq të tipit F-16 kanë shkelur pa njoftuar hapësirën ajrore greke. Ata kanë fluturuar mbi ishullin e Agathonisi.

Kliko per me shume info

Avionët luftarak kanë kaluar fillimsht në orën 12:03 të mesditës dhe më pas rreth orës 12:42 pa bërë asnjë lajmërim ndërsa janë larguar pas njoftimit të bërë nga flota ajrore greke.

loading...