Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Keni afat deri nesër”, ambasada e SHBA njoftim gjithë nxënësve

Për të gjithë studentët, të cilët duan të shkojnë në Shtetet e Bashkuara përmes një programi shkëmbimi ambasada e SHBA-ve në Tiranë bën thirrje se afati i aplikimit është deri nesër.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, ambasada jep edhe udhëzimet që duhen ndjekur për të aplikuar.

Postimi i plotë nga ambasada:

??️ | Jeni nxënës në shkollë të mesme dhe të interesuar për të shkuar në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet një programi shkëmbimi? Afati i aplikimit për Institutin Veror Transatlantik Benjamin Franklin 2019 në Shtetet e Bashkuara është nesër. Dërgoni me e-mail aplikimin e plotë në [email protected]
Për aplikimin dhe më shumë informacion, klikoni këtu: https://bit.ly/2Al9OOE


Leave A Reply

Your email address will not be published.