Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia britanike “shkund” Angline! Kap 6 shqiptarë, me tufa paundësh dhe mall cilësi e parë

Gjashte të rinj shqiptarë janë vënë në pranga nga policia pasi përdornin karta të rreme identiteti për të shitur kok.ainë në Bristol, Angli.

Dy prej pjesëtarëve të grupit u arre.stuan brenda një makine kur po bëhej shkëmbimi i mallit.

Aty u gjetën 39 mijë paund dhe më shumë se 800 gram kok.ainë të klasit A, që kapte një vlerë tregu prej më shumë se 65 mijë paundësh.

Ata përdornin dokumente dhe patenta false lituaneze, greke apo rumune për t’i shpëtuar arr.estimeve.

EMRAT E TË ARRE.STUARVE

Tedi Hoxha, 21 vjeç, 5 vite e 6 muaj b.urg

Festim Hoxha, 29 vjeç, 5 vite e 6 muaj bu.rg

Andrea Kopo, 22 vjeç, 5 vite bur.g

Azir Meta, 24 vjeç, 5 vite b.urg

Fatmir Gjeci, 21 vjeç, 4 vite

Serjan Hoxhaj, 25 vjeç, 4 vite

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet