Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Topalli sulmon Bashën: Është i shitur, opozita e vërtetë janë studentët

Për ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topallin, 8 dhjetori mbetet një nga ditët më të veçanta në historin e demokraciosë së vendit.

Topalli u shpreh se opozita e vendit janë ata të rinj që protestojnë para Ministrisë së Arsimit , ndërsa opozita tjetër është fallso.

“Ata janë opozita, ata janë opozita. Ata të rinj e të reja, ato vajza e djem që sot, dje, pardje, edhe më përpara por sidomos këto ditët e fundit, janë derdhur si det nëpër rrugët e Tiranës; ata janë opozita, opozitat e tjera janë fallso dhe të shitura.”-tha ajo.

Sipas Topallit të gjithë që nga kryeministri që blen kryetarin e opozitës e deri te kryetari i opozitës që shet veten duhet të mos fusin hundë të lëvizja e studentëve.

“Shfrytëzoj rastin për tu thënë të gjithëve; Edi Ramës, Erion Veliajt, Lulzim Bashës, Lsi që të mos fusin hundët në lëvizjen e studentëve. Unë mendoj se kësaj politike të një kryeministri që blen kryetarin e opozitës dhe një kryetari opozite që shet veten tek kryeministri I ka ardhur fundi dhe studentët janë dëshmia më e mirë e një ndryshimi të madh në vendin tonë.”-u shpreh ish-nënkryetarja e PD-së.

Leave A Reply

Your email address will not be published.