Nëna e Kaçifas del me flamur grek mes Bularatit: Do të vras Edi Ramën!

Kliko per me shume info

Pavarësisht se greku Kaçifas qëlloi me armë zjarri nga policisë shqiptare për gjys dite, grekët vazhdojnë ta nderojnë atë si hero.

Por jo vetëm kaq. Sot në ditën e 40 të ndarjes nga jeta, në Bularat po bëhet një ceremoni nga shtetasit grek të ardhur në këtë zonë.

Kliko per me shume info

Gjatë ceremonisë, grekët kanë akuzuar shtetin shqiptar më në krye Ramën për vrasjen e Kaçifas.

Nëna e ekstremistit që qëlloi me armë ndaj policisë shqiptare ka dalë në qendër të Bularatit duke hedhur akuza dhe kërcënime ndaj Shqipërisë.

“Do të bëhem si Xhaveli. Do të vras Edi Ramën. Më mori trimin tim. Psë ma vrau djalin?

Nuk e dija që kisha lindur një trim të tillë. Ne duam drejtësi. Të çohem 10-15 si ti të pastojnë vendin. Do të ta marr unë gjakun biri im,”- tha Vasilia.  /Lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here