Unaza e Madhe, banorët e Shkozës ngrihen në protestë

Kliko per me shume info

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe banorët e Shkozës, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave.

Ata kanë bllokuar rrugën, duke mos lejuar kështu qarkullimin e mjeteve dhe po ashtu si banorët e Unazës së Re kanë kërkuar dëmshpërblim për objektet që do të shemben.

Kliko per me shume info

Banesat e banorëve në Shkozë preken nga ndërtimi i projektit të Unazës së Madhe. Pak ditë më parë, ata në shenjë protestë bllokuan jo vetëm rrugën, por edhe dogjën kazanët e mbeturinave.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here