Tërheqja e qeverisë, studentët festojnë përpara Ministrisë me brohoritje

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla është dorëhequr pagesa e ri-provimeve. Kjo tërheqje është pritur me duartrokitje dhe brohoritje nga studentët.

Por kjo është vetëm një nga katër kërkesat që është pranuar nga Ministria e Arsimit.

Kliko per me shume info

Kërkesat: Përgjysmimi i tarifës së studimit; Përmirësimi i kushteve të konvikteve; Bordi i Administrimit të ketë numër të barabartë votash mes fakulteteve dhe Ministrise se Arsimit, duke shtuar një përfaqësues nga studentët në bord.

Studentët theksojnë se presin një shkresë zyrtare për shfuqizimin e VKM-së për ri-provimet, si dhe plotësimin e tre kërkesave të tjera. /Lajmifundit.al

 

loading...