Studentët ashpërsojnë gjuhën: Mos guxoni të na provokoni!

Vazhdon protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit në Tiranë.

Pavarësisht tërheqjes së Nikollës nga tarifa shtesë për provimet e mbartura, studentët nuk tërhiqen pa u plotësuar të gjitha kushtet.

Kliko per me shume info

Studentët janë shprehur se nuk tërhiqen pa u plotësuar 4 kërkesat.

Ndër të tjera, studentët bëjnë thirrje të mos provokohen nga qeveria dhe nga ministrja Lindita Nikolla.

“Mos të na provokojmë sepse përndryshe do të shtojmë edhe një pikë tjetër për largimin e ministres së Arsimit dhe ata e dinë se si ikin zyrtarët e korruptua”, janë shprehur studentët. /Lajmifundit.al

 

 

loading...